O nas

Dr Joanna Popielska – Grzybowska, absolwentka Liceum im. Piotra Skargi w Pułtusku; egiptolog, anglista. Ukończyła archeologię śródziemnomorską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie też uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych; Kolegium Języków Obcych; studia podyplomowe w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Jest autorką ok. 50 publikacji naukowych w języku polskim, angielskim i portugalskim oraz redaktorem książek naukowych w języku polskim, angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim.

Popularyzatorka archeologii i wiedzy o starożytności oraz Afryce. Twórca, wykładowca, koordynator i opiekun naukowy Uniwersytetu dla Dzieci przy Akademii Humanistycznej w Pułtusku.

Bada staroegipskie teksty religijne, m. in. Teksty Piramid. Pracuje jako adiunkt, kierownik Zakładu Kultur Starożytnych w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w rodzinnym mieście Pułtusku.

Stypendystka różnych programów i fundacji naukowych podróżująca z wykładami po krajach Europy. Zaangażowana w liczne projekty i granty badawcze polskie oraz międzynarodowe.

Pasja – języki starożytne (egipski – hieroglify, hieratyka i demotyka, greka, łacina); języki współczesne (angielski, portugalski, włoski, francuski, niemiecki, rosyjski, arabski, litewski i chiński); Portugalia i jej kultura; baśnie i ich opowiadanie.

Zamężna, mama Julii i Amelii.

Mgr Joanna Rosińska, absolwentka studiów filozoficznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz absolwentka studiów pedagogicznych w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora, zakończonych wyróżnieniem. Z Humanistycznym Uniwersytetem dla Dzieci związana od 2014 roku, gdzie obecnie jest jego opiekunem i wykładowcą. Aktualnie zajmuje się zgłębianiem wiedzy dotyczącej filozofowania z dziećmi (w szczególności klas I – III) oraz propagowaniem idei dociekania filozoficznego. Uwielbia prowadzić zajęcia ze swoimi młodymi studentami i odkrywać wciąż na nowo ich świat. Pasjonuje się rozmaitymi bajkami, baśniami i legendami. Lubi wykonywać różnorodne prace plastyczne. Wciąż niezmiennie zafascynowana światem i jego złożonością

Sylwia Ziółkowska, entuzjastka sportu, zajęć tanecznych, muzycznych, praktyczno-technicznych; absolwentka LO o profilu dziennikarskim; studiowała Politologię, profilaktykę społeczną i resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim; stypendystka programu Erasmus, współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami; zwiedza świat, odkrywa i promuje Polskę, zaraża licznymi pasjami, lubi eksperymentować.